Faith
Liv
Crosscountry
Faith is een cross-country-mountainbike (2025) van Liv. Deze fiets is gericht op rijders die een actiever, prestatiegericht offroad-gevoel zoeken. Houding: sportieve, actieve houding. Terrein: sterk op natuurlijke trails en gemengd terrein. Sterke punten volgens de metrics: sterk klimgedrag op langere hellingen, goede fit-flexibiliteit om je positie af te stellen en comfortgericht rijgevoel op langere ritten. Wat hij iets inlevert is minder focus op pure snelheid dan speed-georiënteerde builds en value hangt meer af van prioriteiten dan van puur ‘goedkoop’. Volgende stap: vergelijk deze fiets op MatchBikes.com.
6.2
Beoordeling

Image 1 of 5
Score Summary
Prestatie
7.3
Waarde
1.7
Pasvorm
7.2
Prestatie
Built for speed and efficiency
Snelheid
4.4
Zeer laag
Klimefficiëntie
9.6
Berggeit
Vering
7.0
Klaar voor zware impacts
Pasvorm
Dialed-in Fit & Comfort
Rijpositie
7.1
Sportief
Pasvorm Flexibiliteit
7.6
Verstelbaar
Rijcomfort
7.0
Comfortabel
Waarde
Prijs-kwaliteitverhouding
1.7
Te duur
Ondergrond Bereik
Natuurlijke trailsSpecificaties
Algemeen
Merk
Liv
Model
Faith
Jaar
2025
Prijs
$2,519
Gewicht
13.39 kg
Categorie
Mountain
Subcategorie
Crosscountry
Groepset
microSHIFT Advent X
Frame
Frame
ALUXX SL-grade aluminum 135mm Flexpoint suspension Rear 26" Wheel only
Voorvork
CREST SL, FLOTUNE damper, Lite tuning, wheel size 27.5", T140mm
Achterdemper
CREST FLOTRAC Lite, 165x45, Trunnion Mount
Veringtype
Full
Aandrijving
Shifters
Microshift Advent X Trail Trigger Shifter | SL-M9505-R (with nanowire)
Achterderailleur
Microshift Advent X RD-M6205AM
Cassette
Microshift Advent X G-Series 10-speed Cassette 11-48T CS-G104 11-48T
Crankstel
ProWheel CHARM-30T 30T, 155mm
Trapas
Press-fit
Ketting
KMC X10 with missing link
Wielen
Voornaaf
[F] Alloy, 6 Bolt [R] Alloy, 72T Pawl Driver, 6 Bolt
Achternaaf
[F] Alloy, 6 Bolt [R] Alloy, 72T Pawl Driver, 6 Bolt
Velgen
TRA wheelsystem, DBL (Dynamic balance Lacing), wheel size [F] 27.5” [R] 26"
Spaken
Sapim Laser
Banden
Maxxis M301P Minion DHF 27.5x2.5 60 TPI Folding (Front) Maxxis M327P Minion DHR II 26x2.4 60 TPI Folding (Rear)
Remmen
Remtype
Hydraulic Disc
Rembeschrijving
Tektro F[180 rotor] R[160 rotor]
Remhendels
Tektro HD-J285
Cockpit
Stuurpen
Giant Contact, 8 Degrees, 40mm Length
Stuur
Giant Contact TR Riser, 20mm rise, AL6061 740mm
Handvatten
Giant small-hand grip
Zadel
Zadel
Giant Romero
Zadelpen
Contact Switch AT Lite, T100mm
Geometrie
| Afmetingen | One Size |
|---|---|
| Stack Reach Ratio | 1.425 mm |
| Bottom Bracket Height | 345 mm |
| Front Center | 723 mm |
| Rake | 41 mm |
| Trail | 126.5 mm |
| Stack | 584.5 mm |
| Reach | 410.1 mm |
| Top Tube Length | 545 mm |
| Seat Tube Angle | 77 ° |
| Seat Tube Length | 350 mm |
| Head Tube Angle | 64.5 ° |
| Head Tube Length | 105 mm |
| Chainstay Length | 425 mm |
| Wheelbase | 1147 mm |
| Bottom Bracket Drop | 10 mm |
| Standover Height | 676 mm |
| Wheels | 27" |




























































