P.1
Specialized
Dirt Jump
P.1 is een dirt-jump (2024) van Specialized. In de praktijk is dit een sterke match voor rijders die een uitgebalanceerde offroad-setup zoeken. Houding: uitgebalanceerde houding. Qua terrein: meer in z’n element in het bikepark (gravity). Op basis van de metrics springen eruit: sterke prijs/kwaliteit-verhouding en sterk snelheidspotentieel op snel/strak terrein. Vergeleken met specialisten is de trade-off een straffer rijgevoel dan comfort-first opties en een setup dat eenvoud en efficiëntie verkiest boven superzachte demping. Zet hem in de compare op MatchBikes.com en kijk hoe hij scoort.
5.3
Beoordeling

Image 1 of 6
Score Summary
Prestatie
3.4
Waarde
9.7
Pasvorm
6.0
Prestatie
Built for speed and efficiency
Snelheid
7.6
Hoog
Klimefficiëntie
2.0
Zwaar maar beheersbaar
Vering
1.0
Minimale vering
Pasvorm
Dialed-in Fit & Comfort
Rijpositie
6.6
Gebalanceerd
Pasvorm Flexibiliteit
6.7
Gemiddeld verstelbaar
Rijcomfort
5.1
Race-stijf
Waarde
Prijs-kwaliteitverhouding
9.7
Uitzonderlijke waarde
Ondergrond Bereik
Bike ParkSpecificaties
Algemeen
Merk
Specialized
Model
P.1
Jaar
2024
Prijs
$650
Gewicht
9.37 kg
Categorie
Mountain
Subcategorie
Dirt Jump
Wielen
20"
Frame
Frame
Specialized P.1, A1 Premium Alloy, 20", Fully Butted Tubing, Tapered Head Tube, BSA 73mm BB Shell, 12x148TA Sliding Dropouts, Single Speed or Geared Compatible, 52mm CL, Internal cable routing, 30.9 Seat Tube, Dropper Post Compatible
Voorvork
Specialized A1 Alloy, 20" Rigid, Tapered Alloy Steer Tube, 15x110TA, 372mm Axle to Crown
Veringtype
Rigid
Aandrijving
Cassette
13T SS Cog
Crankstel
Specialized P.series, 52mm CL, 115mm Length, 30T
Trapas
BSA 73mm
Ketting
KMC Z1, 1/2x3/32", Single Speed
Wielen
Voornaaf
Alloy, 6-Bolt, 28H, 15x110 Boost
Achternaaf
Alloy, 6-Bolt, 28H, 12x148 Boost, 11-speed compatiable
Velgen
Specialized P.Series, 20", 32h, 26mm ID, Disc Brake Only
Spaken
Stainless, 14g
Banden
Front: Specialzied Kicker Sport, 20x2.1", Rear: Specialzied Kicker Sport, 20x2.1"
Remmen
Remtype
Mechanical Disc
Rembeschrijving
Front: Radius CX7, Mechanical Disc, 160mm Rotor, Rear: Radius CX7, Mechanical Disc, 160mm Rotor
Cockpit
Stuurpen
3D-forged alloy, 31.8mm, 6-degree rise
Stuur
Mini Rise, Alloy Double Butted, 6-degree Backsweep, 600mm Width, 31.8mm , 19mm Bar End Diameter
Handvatten
Specialized Trail Grips, 19mm bar end diameter, lock-on
Zadel
Zadel
Specialized P.series, Steel Rails
Zadelpen
Specialized, 6061 alloy, 2-bolt clamp, 0mm setback, 30.9mm
Geometrie
| Afmetingen | P1 |
|---|---|
| Stack Reach Ratio | 1.38 mm |
| Bottom Bracket Height | 259 mm |
| Front Center | 520 mm |
| Rake | 40 mm |
| Trail | 61 mm |
| Stack | 430 mm |
| Reach | 311 mm |
| Top Tube Length | 450 mm |
| Seat Tube Angle | 72 ° |
| Seat Tube Length | 265 mm |
| Head Tube Angle | 68.5 ° |
| Head Tube Length | 90 mm |
| Chainstay Length | 321 mm |
| Wheelbase | 841 mm |
| Bottom Bracket Drop | 5 mm |
| Standover Height | 562 mm |
| Wheels | 20" |
| Rider Min Height | 120 cm |




























































